Bir adım önde...
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
mehmetkesim
 
ANA SAYFA MAGAZİN SİNEMA MÜZİK MEDYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ TÜMÜ
ANTALYA   31/39 °C
 
 
    Side'de Kültür Günleri Coşkusu  
 
    KKTC'de Gözler Başkan Erdoğan'da Olacak  
 
    Kemer Belediye sineması Atatürk filmi ile açılıyo  
 
    Başkan Erdoğan :Darbecilerin işledikleri cinayetleri ülkece unutulmayacağız  
Mehmet Kesim Yazdı.. Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
Mehmet Kesim Yazdı.. Siz Antalya yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
BYTURCO Medya Yayın Grubu Başkanı Gazeteci Yazar Mehmet Kesim Tarihe Not Düşüyorum Diyerek Türkiye'de Turizimin Başkenti Antalya İçin Önemli Bir Köşe Yazısını Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz? Başlığı İle Gündeme Getirdi.
 
30 Mart 2024 Cumartesi - 13:01

Yazmış olduğu köle yazıları büyük bir beğeni ve ilgi ile okunan çok konuşulan, BYTURCO9 Yayın Grubu Başkanı Gazeteci Yazar Mehmet Kesim Antalya için çok ses getirecek, çok okunacak, çok konuşulacak bir köşe yazısını okurları ile paylaştı.

İŞTE O KÖŞE YAZISI
 

SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ?

Bir şehrin sosyal yaşamı.kültürü.ekonomisi ,kısaca yaşamı sokaklara yansır .

Sokaklar şehrin yüzüdür,
Bakabilen bunu görür, hisseder..
Şehrin fakirliği,zenginliği ,hüznünü,neşesi sokaklara yansır.siz o sokakları gezerken  o sokaklar size yaşamı fısıldar...
Sizinle adeta konuşur,
Köşe yazımın konusu çok özel,hassas,
Sebebi belli doğup büyüdüğüm yaşamaktan keyif aldığım,atalarımın mezarlarını ziyaret ettiğim,kendi mesleğimle ,gazeteci,yazar olarak ,maddi manevi gücümle her zaman ,desteğimi esirgemediğim , ŞİİRLERİME ,KÖŞE YAZILARIMA KONU OLAN çok sevdiğim ANTALYAM..

Cumhuriyetimizin kurucusu her zaman minnetle rahmetle andığımız ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi “Hiç Şüphesiz ki Antalya, Dünyanın en güzel yeridir.” diye tarihe geçen ANTALYAM.

Binlerce yıllık tarihinden kalan kültürel mirasıyla ,coğrafyasıyla, doğal güzellikleriyle, her yıl milyonlarca turistin akın akın geldiği turizmde tek başına yatak kapasitesi ile İspanyayı geride bırakan ANTALYAM.

Toprağının bereketiyle yetişen sebzesi ,meyvesiyle Türkiye'yi doyuran dünyanın birçok ülkesine ihracat yapılan ANTALYAM.

Antalya benim içinde, yüreğinde Antalya sevgisi olan herkes içinde, 7 den 77 ye ÖZEL BİR ŞEHİR.
Bu şehirde yaşayanlar bu şehirde ister seçilmiş , ister bürokrat olarak atanmış,isterse STK larda görev alan kısaca ANTALYAMIZIN havasını koklayan ekmeğini burda kazanan herkesin ANTALYAMIZA saygısını sevgisini yapabiliyorsa hizmetini eksik etmemeli bunu bir görev olarak hissetmesi gerektiğini bilerek yaşaması ANTALYA'YI HAK ETMESİ çok önemli.

Nüfusu hızla artan, bu sebeple hem insan sayısının hem araç sayısının hızla arttığı bunun getirdiği barınma , konut,otopark ,trafik ,sağlıkta yataklı tedavi ihtiyacı, başta olmak üzere modern yaşamın, sosyal yaşamın, gereksinimlerinin huzurun asayişin, uyuşturucuyla mücadelenin ön plana çıktığı eksikliklerinin yarattığı olumsuzluk gündemde olan çözüm için sadece konuşulan konuyu çözecek olanların yardımcı olacakların ortak bir noktada buluşarak acil çözümlerin beklediği ANTALYAM.

MADEM Kİ ANTALYAM ÖZEL BİR ŞEHİR MADEM Kİ TÜRKİYE'NİN TURİZMDE BAŞKENTİ bu farkındalık herkes tarafından bilinmeli ona göre yaşanmalı ona göre yönetilmeli ona göre hassasiyet gösterilmeli ANTALYA HAK EDİLMELİ.

Antalyanın atanmış valisi ,cumhuriyet başsavcısı ,hakimleri ,savcıları,emniyet müdürü ,kaymakamlar ,başta olmak üzere tüm bürokrat kadroları, 24 saat Antalya'yı düşünebilecek Antalya için proje üretebilecek yaptıkları şehrin sokaklarına yansıyıp sokakların fısıldadığı insanların konuştuğu sevilen sayılan gönül dostu insanlar olmalıdır.

Aynı şekilde Antalya'da yaşayanların oylarıyla seçilmişlerin milletvekillerinin ,belediye başkanlarınının ,meclis üyelerininin ,parti başkanları ve yönetici kadrolarında 24 saat Antalya'yı düşünebilecek Antalya için proje üretebilecek yaptıkları şehrin sokaklarına yansıyıp sokakların fısıldadığı,insanların konuştuğu sevilen sayılan gönül dostu insanlar olmalıdır.

STK larda görev alan başta ATSO, AESOB Tüm sivil toplum kuruluşu kadrolarında 24 saat Antalya'yı düşünebilecek Antalya için proje üretebilecek yaptıkları şehrin sokaklarına yansıyıp sokakların fısıldadığı insanların konuştuğu sevilen sayılan gönül dostu insanlar olmalıdır..
YUKARIDA SAYDIĞIM ÖRNEK TEŞKİL EDECEK İNSANLARIN ÖZEL KALEMLERİ,DANIŞMANLARI, BASIN HALKLA İLİŞKİLERDE ÇALIŞAN MÜDÜRLERİ DAHİL TÜM EKİBİ ,HATTA VARSA KORUMALARI AYNI HASSASİYETİ SORUMLULUĞU DAHA FAZLA HİSSETMELERİ VE GAYRET, GÖSTERMELERİ ANTALYAMIZ İÇİN ÇOK ÖNEM TEŞKİL EDİYOR.

Ben yeri gelmişken Antalyamızda binlerce insanımızın üye olduğu Kuşaktan Kuşağa Derneği başkanı çocukluk arkadaşım,sınıf arkadaşım Bülent Kantarcıyı YILLARDIR hiç çizgisini bozmadan yaptığı başarılı çalışmalar dolayısıyla tebrik ediyorum.Seçim zamanı hiç bir partiye ben aday olmak istiyorum demeden siyaset üstü tarafsız çalışmasını ayrıca takdir ediyorum .Örnek bir tutum olduğu içinde buraya yazıp tarihe not düşüyorum .Yolun Açık olsun .Başarılar Antalya sevdalısı arkadaşım.

Özel şirketler ,esnafı,çiftçisi turizmcisi,hekimi,eğitimcisi ,gazetecisi ,sanatçısı,yazarı,kısaca Antalyanın ekmeğini yiyen ,havasını koklayan Antalya'da yaşayan herkesin 24 saat Antalyayı düşünebilecek Antalya için proje üretebilecek yaptıkları şehrin sokaklarına yansıyıp sokakların fısıldadığı insanların konuştuğu sevilen sayılan gönül dostu insanlar olmalı ANTALYA'YI HAK ETMELİDİR.

Aklınıza Mehmet Kesim niçin böyle bir köşe yazısı yazdı düşüncesi elbette gelebilir .
Ben kimseyi kırmak, incitmek için köşe yazısı yazmam, asla köşemi kirletmem.
Bu yazım bana sokakların fısıltısı... Antalyamızda yaşayan dostlarımın, okuyucularımızın üzüntülerinin endişelerinin sonucu bana anlatılan, yapmam gerektiğine inandığım, kaleme aldığım bir köşe yazısıdır.
Her zaman söylediğim gibi muhatapları okur, duyar, düşünür. Antalyamız için heyecanlansın duygulansın diye tarihe not düşmek için yazıyorum.

Bu arada 31 Mart günü yapılacak seçimlerle ilgili sonucun meraklısı dostlarımdan, okuyucularımızdan ''Kim Kazanır ''sorusu dışında Mahalli seçimlerle ilgili gerek Antalya merkezde gerek ilçelerde aşırı bir heyecan sokaklara yanmadığını aynı ruhsal durumun Partilerdeki görevli muhataplarından da gözlemliyorum.
Kurulan seçim ofislerinin tenhalığı,propaganda için dolaşan araçlarda görev yapan insanların ses tonu bunu sokaklarda hissettiriyor. 31 Mart pazar günü , insanlar sandığa gidecek oyunu atacak ,ama bugüne kadar gözlemlerimde seçim heyecanı Antalyamıza yansımıyor.
Büyükşehiri kim kazanır sorusuna cevabına gelince, hem AK Parti adayı Hakan Tütüncü hemde CHP Adayı Muhittin Böcek yıllardır dostluk yaptığım çok iyi tanıştığım, görüştüğüm ,içerisinde insan sevgisi ,saygısı olan iki değerli Antalya sevdalısı İnsanımız.
Şu anda birbirine yakın oylarla, atbaşı, durumdalar. .Konuyu biraz daha açsak kırsalda Başkan Böcek,Merkezde Başkan Tütüncü kendini daha çok hissettiriyor.İlçe belediye başkan adaylarının başarısı aldığı oy oranı da çok önemli olacak. Büyükşehir adayının tercihini de etkileyecek.
Bu tür seçimlerde hizmet,vaatler, projeler, değil (Zaten bir belediye başkanı kim olursa olsun göreve geldiğinde yapması gerekenler işler bunlar...)
Antalyalılar da seçmende bıraktığı samimiyet duygusu, gönüllere dokunuşu, birlik beraberlik hikayesi varsa, hele vefasıyla anılabiliyor ise kazanmaması için hiçbir engel kalmaz.
MAHALLİ SEÇİMLERDE AYNI SORUYU tüm İLÇE Belediye başkan adaylarına, meclis üyesi adaylara, Muhtar Adaylarına soruyorum
SİZ ANTALYA'YI HAK EDİYOR MUSUNUZ?

iNSANLIĞINIZIN ,VİCDANINIZIN SESİYLE, SAMİMİYET DUYGUNUZLA BÜTÜN ADAYLAR CEVABI BİR DÜŞÜNSÜNLER...

Gelelim ANTALYASPORA
Bende Allah nasip etti Antalyasporumuzda yönetim kurulunda aktif bir görev alarak hizmet etmekten gurur duyanlardanım.
Çok şükür yüzümüzün akıyla görev yaptık.
Şuan maalesef Antalyaspor kulübü Anonim şirket olarak yönetildiği için ,ekonomik kriz yüzünden çeşitli yasaklar uygulanan, davul başkasında tokmak başkasında tabiriyle görev yapan yönetim kurulu ve başkanıyla hiçte iç açıcı bir hizmet başarı sergilenmiyor.
Antalyasporumuzda acil,AŞ,Vakıf,Dernek ilişkilerini ve hisse durumunun kullanımı yeniden gözden geçirilmelidir.
Antalyaspor'da Başkanlık,Yönetim kurulu üyeliği yol geçen hanına çevrilmemeli, bunun içine teknik direktör,futbolcusu dahil BEN GİDİYORUM dediği zaman HOP BİR DAKİKA NEREYE KARDEŞ? Denilecek bir güç oluşturulmalı, HESAP SORULA BİLMELİDİR...
ÜÇ KURUŞ PARASI VAR DİYE KİMSEYE YALAKALIK YAPILMAMALIDIR!!

BİRİ TRAFİK Mİ DEDİ...
Yıllardır şehirde Antalya'nın trafik sorunu konuşulur.
Arşivimize baktım on yıl öncede bir sürü demeç verilmiş,trafik sorunu haber yapmışız.
Trafik sorunu için yeni yollar, kavşaklar, projeler, toplu ulaşım hizmeti getirebilirsiniz , bu elbette olacak ama unutmayalım ki herkes zevkine sefasına düşkün her evde bir deği en az iki araç var ailede yetişkin çocuklarda varsa bu sayı 3 bile geçiyor.
Toplu ulaşımı kullanma alışkanlığı az olan bu grup trafikde bir bakın tek sürücülü seyahat alışkanlığı ile hızla artan araç sayısı ile Antalya'da trafiği ciddi etkiliyor.
Yollarda trafiğin akışına mani olan trafik sinyalizasyonunun şehir içindeki zamanlamasının ciddi şekilde gözden geçirilmesi yetkililere tavsiyemiz.
Bazı kavşaklarda 10 saniye yanan yeşil ışık 2 dakikayı geçen kırmızı ışık yüzünden oluşan kuyrukları konunun muhatapları incelerse faydası olur inancındayım.

BİR TÜRLÜ ÇÖZÜLEMEYEN KIRCAMİ İMAR SORUNU...
Antalyanın göbeğinde kalmış imar sorunu yüzünden daracık kaldırımsız yolların kullanıldığı bazı güzergahlarda örneğin Topçulardan Barınaklar ,laraya çıkan yoluyla adeta trafiğin can simidi olan hergün mübalasız binlerce taşıtın geçtiği yayaların kaldırımsızlık yüzünden yüreme zorluğu çektiği yollarla Kırcami 16 bin dönümlük yüzölçümüyle çözülemeyen imar sorunuyla şehrin bir ayıbı.
Burada herkesin atadan kalma tapusu var .Burada 2b yok,orman yok,hazine yok ,vakıf arazisi yok araziler Antalyanın yerlilerine yaşayanlarına ait ve tapulu.
Yani hazine yeri,vakıf yeri,orman arazisi diye ağzı sulanarak işgal edilcek ranta dönüştürülecek bir yer değil.
Yıllardır imar sorunu nedense tüm partiler seçim malzemesi yapsada çözülemiyor.
Efendilerinin hadi kızım ,hadi oğlum bir dava aç da planlar ertelensin denile denile bazı STK larında malesef buna alet olduğu tetikçilik yaptırıldığı çalışmalar ile bugünlere gelmiş bir bölge KIRCAMİSİ
.Şimdi Rantçıları para ya para demediği ALTINTAŞ bölgesine on basacak konumda KIRCAMİ..
Nedense bazı rivayet dedikodulara göre ''Buralar Antalyanın yerlilerine ait arazilerin dönümü 25-30 milyon lira, imara girerse Antalya'nın, yerlileri çok zengin olurlar o zenginlikle de şehirde daha çok söz sahibi olurlar onun için imar planları hep iptal ediliyor denilen bölge''
hatta hatta Dönemin belediye başkanı Menderes Türel'in yanında konunun en tepesindeki Çevre ve Şehircilik Bakanıyla birlikte İMARLI TAPULARINI Dağıttığı Tapu sahiplerinin sevince boğulduğu, Antalya'nın en önde müteahhitlik firmasının birisinin proje çizdirip parasını belediyeye yatırıp ruhsat aldığı ve inşaata başladığı, katlar yükselirken plan iptal edildiği için inşaatın yarım kaldığı alınan imarlı tapuların durdurulduğu yılan hikayesine dönen KIRCAMİİ .
Yine bir seçim arifesinde vaatler havada uçuşuyor ve maalesef Kırcami halkı üzgün üzgün çoluğunun çocuğunun ailesinin GELECEĞİ İSTİKBALİ için yine umutla İMARI bekliyor.
KIRCAMİ İMARI ANTALYAMIZA NEFES ALDIRACAK BİR ÇALIŞMA YETKİLİLER BU KONUYU SİYASET ÜSTÜ ACİL ÇÖZMESİ ŞEHRİN TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILACAKTIR...

PEKİ YA BU SCOOTER, MARTILARA NE DEMELİ?

BİRİLER  GÜZEL YOLUNU BULUYOR 
İNANIN KİMSENİN KAZANCINDA MALINDA GÖZÜM OLMAZ AMA KOYDUĞUN PARANIN BU KADAR KISA BİR SÜREDE GERİ DÖNÜŞÜ OLACAK  İŞ ÇOK AZDIR.
Antalya merkezde heryeri ağ gibi sarmış,düzensiz kuralsız kullanım,düzensiz ,uygunsuz park edilme ve zaten sıkışan trafikte bu elektrikli bisikleti bir değil 2 hatta bazen 3 kişi kullanan gençler..
Avrupa'da ülkeler bundan bıkmış,Pariste bile yasaklanmış,İstanbul'un bazı ilçelerindede yasak,
Turizmi başkenti Antalya sanki ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİ heryerde martı işgali sorumlusu belediyemi temniyetmi kim?
Güya ölümlü üzücü kazadan sonra tedbirler yasaklar getirilecekti,hatta hatta binenler SARI YELEK kullanacaktı..
Peki ne oldu? Dedim Ya rantı büyük iş demekki yasak göz ardı edilebiliyor...
Önceki gün bu scooter ,martı meselesi taksicileri bile isyan ettirdiğini minik bir eylem yaptıklarını gördük Antalya merlezde 8 bin martı konusunda açıklama yapan Antalya şoförler ve otomobilciler odası başkanı Mehmet Ali Alkan bu konuda önlem alınması için yetkililere seslendi.
Bu arada değinmeden geçemeyeceğim yemek ve diğer ihtiyaçların servisinde kullanılan moto kuryelerin hakkında trafikdeki kontolsüz sürüş ve davranışları yüzünden büyük şikayetler geliyor
BU iki konuda masaya yatırılması Antalyamızın menfaatine olacaktır..

LARA SAHİLİNDE PTT KAMPI
Rahmetli babam nur içinde yatsın KONYAALTINDA, ŞİMDİKİ Konyaaltı Belediye binasına gelmeden sahil kısmını zamanında satın almış bizim çocukluğumuz orda obalarda geçti 6 ay denize 6/7 metre uzaklıkta kumsalda dalga sesleriyle uyur ,uyanırdık,
Sonradan bir kanun çıktı deniz göl kenarı dalganın vurduğu yerden 100 METRE DEVLETİN DENİLDİ TAPULAR İPTAL EDİLDİ NEDENSE BU KANUN EN ÇOK ANTALYA'DA İŞLEDİ
Bugun egede marmara'da ,karadeniz'de sahile baktığınızda denizle iç içe evleri görünce sanki bu kanun burda yok mu diyebilirsiniz.
Yıllardır Larada Sera otelinden sonra plaj alanında özel lojmanlarıyla şimdi viranelik haline dönüşmüş bir ara satışa çıkıp bizim Gazetelerimizdede Manşette yer almıştı ve satışı iptal edilmişti.
Halkın kolaylıkla denize girdiği lara plajında hemde tam göbeğinde şimdilerde boyayıp elini ayağını düzeltmeye çalışıldığı yıllardır viranelik olan PTT Kampı malesef o sahile hiç yakışmıyor
ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN MURATPAŞADAKİ VAKIFLARA AİT NARENCİYE BAHÇESİ
Bu arazinin yüzü nedense hiç gülmedi,şehrin tam göbeğinde Avni Tolunay caddesinde vakıflar bölge müdürlüğüne ait 60 dönüm narenciye bahçesi fetöcü bir grubun elinden alındıktan sonra çıktığı ihalede değerinin üzerinde bir aylıkla tutan şahıslar burayı kendi rantlarna kafalarına göre halı saha yapmaya kalkmalarını gelen şikayetler üzerine haber yapmıştık.Başta AK Parti,CHP ve STK larında duyarlılık gösterdiği şikayetler sonucu bu şahıslardan geri alınmıştı.
Buradan yetkililere sesleniyorum burası maddi değil Antalya için manevi değeri ile kullanılacak içindeki limonu portakalı, mandalinasının yer aldığı ağaçların bakımı yapılacak kullanacak bir şekilde kullanılmalı ihalede bu şartlar kırmızı kalemle yazılmalı doğallığı bozdurulmamalıdır.

Ben Dünya şehri Turizmin başkenti Antalyamızın hele ilçeleriyle birlikte sorunlarını yazsam saatlerce sürer ,sayfalar tutar, mesele asla tenkit değil ,sorun çözmeye hizmet etmeye tüm Antalya'daki yukarıda saydığım insanlarımı bazı örnek çözüm bekleyen Antalya sorunlarını masaya yatırılmasına davet etmek .
Çözüm odaklı hizmetlerin hızlanmasını sağlamak.
Bitmeyen Elmalı Yolu, Kaş'a ulaşım, Alanya yolundaki tıkanıklık ,Şehrin en yoğun en işlek ana caddelerinin deki trafik ışıklarının bulunduğu yerleri kimi boynunda AÇIZ levhalı kimisi ayakkabısız bebek taşıyan dilenciler,zorla otomobil camlarını silmeye çalışan saçı sakalı birbirine karışmış özellikle bayan sürücülerin korkutan cam silmek isteyenler,BARINAK AZLIĞI YÜZÜNDEN başıboş dolaşan canı istedimi yoldan geçenlere saldıran sokak hayvanları,bu aylarda larvalarının kurutulması gereken ama bu çalışma yapılmadığı için yazın cam açtırmayan sivrisinekler, Acaba Dünya şehri Türkiyenin turizmde başkenti Antalyamıza acaba yakışıyormu.
Gönül isterki Güzel Antalyamızın insanları mutlu ve sağlıklı huzurlu güvenli yaşasın.
ACABA TURİZM GELİRİ EN YÜKSEK ÜLKELERDE NEDEN BİZ YOKUZ ?

ÜLKE KİŞİ BAŞI GELİR  ( $ ) DOLAR OLARAK 
AVUSTRALYA  6.526 ,HONGKONG  5.524 ,LUKSEMBURG  5.330 ,MOLDOVA  4.567 ,KORE 3.751 ,LÜBNAN  3.629 ,MACAO   3.505 ,
PANAMA 3.165  ,SAINT LUCIA  3.069 ,TAYVAN   3.066,  YENİ ZELANDA  2.905 , KATAR  2.837 ,SEYSELLER  2.820 ,MALDİVLER  2.685 
BİRLEŞİK ARAP 2.679 ,USA 2.658 ANTİGUA   2.559 ,JAPONYA  2.411  BERMUDA, 2.345  ARUBA   2.250 
MALESEF  TÜRKİYE BU LİSTEDE YOK...
HERŞEY DAHİL ,PAKETLE GELEN TURİSTLER  ÖZELLİKLE ANTALYA ŞEHİR MERKEZİNDE SOKAKLARINDA  PARA HARCAMIYOR.

PEKİ YA SAĞLIKLI ŞEHİRLERDE VAR MIYIZ..?
Şehirler, sadece güzellikleriyle değil, aynı zamanda yaşayanların sağlığına duydukları önemle de biliniyor. 
Zürih, İsviçre  / Reykjavik, İzlanda / Launceston, Tazmanya / Honolulu, Hawaii / Bergen, Norveç / Wollongong, Avustralya /
Trondheim, Norveç DÜNTADA Kİ YAŞANACAK EN SAĞLIKLI ŞEHİRLER.
Maalesef bu listede ANTALYA yok..


PEKİ BUNLAR  İÇİN  BİR ÇÖZÜM ÜRETİP  ÇALIŞMA YAPILIYOR MU  DUYAN VARMI ? BEN DUYMADIM

ŞİMDİ BURADAN VALİMİZE SORMAK İSTİYORUM 
Antalyamızın sorunlarının masaya yatırıldığı  Antalya Milletvekillerimizin tamamının,kaymakam ve belediye başkanlarıyla üst düzey bürokratların içerisinde Başsavcılık ve Emniyet temsilcilerinin tüm il müdürlerinin olduğu hiç geniş kapsamlı bir toplantı yapıldımı.
Niçin böyle bir toplantı belli aralıklarla yapılmıyor...
Kamu görevlilerinin il müdür ve yetkililerin BİZ SİZE GELİYORUZ PROJESİ adı altında Mahalle muhtalıklarıyla koordineli ,semt karakollarının yetkililerinin de katılacağı sorunların ilk ağızdan dinleneceği  daha sağlıklı daha güvenli daha temiz huzurlu bir Antalya için çalışma başlatılamaz mı.. 

SANIRIM BUNLARA HİÇ BİR ENGEL YOK..

Meala yüzlerce beş yıldızlı otel ve tatil köyünün bulunduğu senede milyonlarca turistin geldiği ANTALYAMIZDA Turizm il müdürlüğü yeterlimi ? KAÇ PERSONELLE HANGİ GÖREVİ  YAPABİLİYORLAR..

YOKSA  Antalya'da   yeni yapılanma ile Kültür ve Turizm bakan Yardımcılarının birisi sürekli olarak İYİ BİR KADROYLA görev yapması daha başarılı hizmetler vermeyi sağlamaz mı ?
600 üzerinde  5 yıldızlı otel tatil köyü bulunan Antalya bürokratik işlerin gerektiğinde denetimin kontrolün turizmde daha kaliteli hizmet vermenin  bu uygulama İLE DAHA KOLAYLAŞAĞI ORTADA.

Yazacağım o kadar çok yapılması gereken Antalyamızda işleyişi kolaylaştıracak çakma, imitasyon ürünler yerine  Marka değerimizi artıracak o kadar önemli  şeyler var ki 
Amacım ANTALYAMIZIN daha huzurlu güvenli sağlıklı mutlu bir şehir olmasına katkı koymak.Rahmetli Sakıp Sabancı'nın bir sohbetimizde anlattığı gibi TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMAK.
PEKİ TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMAK İSTEYENLERE NE DEMELİ 
Antalyamızda yüzlerce beş yıldızlı otel,tatil köyü sahibini,Serbest Bölgede ,Organize Sanayide başta olmak üzere,SİAD LA BİTEN BOL BOL BOL İŞ İNSANI DERNEKLERİNDEKİ İNSANLARIMIZ, ALLAH ZİYADE ETSİN  Paraya para demeyen,varlık içerisinde yüzerken
Acaba AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNİN,DEVLETE AİT HASTANELERİN  ACABA BİR EKSİKLERİ VARMI NASIL FAYDALI OLABİLİRİZ Fakir fukara için bir katkımız olabilir mi  diyede bir düşünseler hayır hasenetlerini ,yardım ellerini uzatsalar iyi olmaz mı ?
SADECE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'NDE geçtiğimiz yıl 1.4 MİLYON HASTAYA BAKILMIŞ.
Bırakın tıbbi cihaz ,hastane gereksinimlerini geçtiğimiz yıl AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ için  Kitap desteği için şehre çağrı yapan Rektör Özlenen Özkan'ın çağrısına acaba yukarıda bahsi geçen iş dünyamızın insanları ne kadar duyarlılık gösterdi.
Bence bu tür olaylara onbinlerce üyelerin oylarıyla seçilen ATSO'da ALİ BAHAR  AESOB da  Adlıhan Dereli Nin önderlik yapması herkese YARDIM HASSASİYETİNİN İYİLİK YAPMANIN İNSANI ÇOK MUTLU ETTİĞİNİ ÖĞRETMENLERİ GEREKİYOR..

Değerli dostlar değerli okuyucularım .
SABAH Gazetesinde bölge temsilciliği yaptığım ilk günden ,15 Yıl boyunca kurup yönettiğim 07 Radyo TV   07 Gazete  sonrası  14 Yıldır köşe yazdığım BYTURCO medya yayın grubu başkanlığını yaptığım 5 Farklı gazetelerimizden (Altıncı Gaztemiz Türkiye'de Ve KKTC'de ilk ve tek yakında  )teknolojik gelişmelerin getirdiği kolaylıkla bizi Dünyanın her yerinden takip edip okuyabiliyorsunuz.
Ben bu köşe yazımı ANTALYAMIZ İÇİN TARİHE NOT DÜŞMEK ŞEHİRDE KAMU GÖREVLİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE YUKARIDA TEKER TEKER YAZDIĞIM HERKESE SESLENMEK  için yazdım
ANTALYAMIZ ÖZEL BİR ŞEHİR  Bir şehrin yaşamında kültür ve sanat ne kadar çok olursa o şehrin ekonomik değeri daha çok artar..
Türkiyenin OSCARI   ANTALYA  ALTIN  PORTAKAL  FİLM FESTİVALİMİZ (BENDE YILLARCA  KURUCU ÜYE OLARAK AKSAV'DA GÖREV YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUM) siyaset malzemesi içinde boğmayacağımız SİYASET ÜSTÜ  KÜLTÜRÜN SANATIN  ,SİNEMANIN  KONUŞULDUĞU  nice festivallerle dahada büyüyerek tanınsın.
Ben çok uzatmak istemiyorum okuyan her halde ne dediğimi Antalya sevdasıyla ne anlatmak istediğimi   yazdım
 Şehirde markalaşma olayına ,başka konulara girmeden örnek teşkil edecek  bazı yapılması gerekenleri ilerde yazıp sizinle paylaşacağım.

Şehri yönetenlerin yaşayanların 
BAŞTA RUH SAĞLIĞI OLMAK ÜZERE DAHA SAĞLIKLI DAHA HUZURLU DAHA GÜVENLİ, ANTALYAMIZ DA  DAHA DUYARLI İNSANLARIMIZIN YAŞADIĞI HERKESİN ANTALYAYI  HAK ETME YARIŞINDA OLDUĞU ANLAYIŞLA  DOLU KALPLERİN ÇARPTIĞI ANTALYAMIZI  İNŞAA ETMEK ÇOK ZOR DEĞİL...
YETERKİ O RUH HALİNİ ARZU EDİP YAKALAYAMAYI BAŞARALIM.
DİLERİMKİ  VESİLE OLURUM
İSTERSENİZ  BUYURUN TOPLANIN GELİN  KAÇ KİŞİ OLURSA OLSUN SİZLERİ MİSAFİR EDECEK  AYNI MASADA OTURTTURACAK ,ÇOK ŞÜKÜR  AĞIRLAYACAK YERİM  HER ZAMAN VAR. VE HAZIR .31 YILDIR HİÇ DEĞİŞTİRMEDİĞİM GSM  TELEFON NUMARAMDAN ULAŞMAK ÇOK KOLAY.
VESİLE OLABİLMEK TARİHE NOT DÜŞEBİLMEK  GÜZEL ŞEYDİR.

ANTALYAYI HAK EDEBİLMEK TEMENNİSİYLE 

KALIN SAĞLICAKLA...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
KKTC Gündemindeki Serdinç Maypa, 3 gün tutuklu kalacak!
 
Oy Tasnifi Sürerken CHP Türkiye Genelinde AK Partinin Önünde
 
 
Etiketler :
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Byturco Medya Yayın Grubunda Özümüz Aynı ,Yenileniyoruz..
5 Farklı İnternet Gazetesiyle 14 Yldır hizmetinizde olan Byturco Medya ...
Byturco Medya : Hoş Geldin ,Sağlıkla,Mutlulukla ,Başarılarla dolu dolu Geç 2024
Medya Bünyesinde 5 Gazete 1 Reklam Ajansıyla Başta Türkiye ,Antalya ,KKTC ...
Yurdagül Atun Gitti Gördü Konuştu ve Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi, Yazdı
KKTC'de Bağımlılık tedavisinde Ortadoğunun En iyisi olduğunu anlatan Pembe ...
Nice Yüzyıllara Türkiyem
Mutluyuz Gururluyuz.... Yer ,gök ayyıldızlı bayraklarla süslenmiş caddelerimiz,sokaklarımız,binalarımız ...
 
 
UBP Milletvekili Hasan Küçük'den KKTC'nin Ekonomisini Şahlandıracak Tarihi Teklif
UBP Girne Milletvekili Hasan Küçük, KKTC'nin Ekonomisini Şahlandıracak ...
Nazlıcan Toprakçı Nouin Porselenle Dünyaya Açılıyor
El Emeği göz Nuru Özel üretimi büyük beğeni ve ilgi gören Nazlıcan Toprakçı ...
Dr.Mehmet Kurt ile Ağrısız ,Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi
Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt tarafından geliştirilen ve hemoroid tedavisinde ...
Prof.Dr.Kuloğlu : Depremden Etkilenen Yetişkin ve Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalı ?
Prof.Dr.Murat Kuloğlu Byturco Medya Grubumuza ait Gazetelerimiz için özel ...
 
 
İşte 2023 ün En Şanslı Burçları
2023 bazı burçlar için oldukça güzel bir yıl olacak. Astrologlara göre ...
GAÜ Türkiye'de Üniversite Tanıtım Fuarında
KKTC'nin En büyük ve tercih edilen Üniversitelerinden Girne Amerikan Üniversitesi ...
Prof. Dr. Acar ,Yakın geleceğin tıbbı mucizelerini Açıkladı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Tıp Fakültesi Öğretm Üyesi Prof. Dr. ...
GAÜ Akademisyeni Prof.Dr.Külahoğlu Çocuklara Nasıl Hitap Edilmeli ? Bilgilendirdi
GAÜ Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitim veren, PDR Bölümü Öğretim Üyesi ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Side'de Kültür Günleri Coşkusu

Side'de Kültür Günleri Coşkusu

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
  YAZARLAR
 
 
Dilber Dansı Ya Olmasaydı, Hayatımız ne Olurdu ?
 
Hakan Solaker
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Magazin Ekibi diyor ki...
  ÇOK OKUNANLAR
  FOTO GALERİ
Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli

Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli

Byturco
  ÇOK YORUMLANANLAR
  FACEBOOK'TA MAGAZİN EKİBİ
  TWITTER'DA MAGAZİN EKİBİ
  ANKET
     
 
Hande Yener mi? Demet Akalın mı?

Hande Yener
Demet Akalın

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Magazin
  •Sinema
  •Müzik
  •TV Dünyası
  •Moda
  •Medya Dünyası
  •Kültür&Sanat
  •Turizm
  •Yaşam
  •Teknoloji
 
 
  •deneme